IMG_3357

پدر و مادر شهید ملاح، و شهید نورالله ملاح انسیه دختر چند ماهه اش در آغوش گرفته، شهید نورالله دو دختر داشت، زهراء و انسیه که به جان دوست شان داشت، مردم محل می گفتند: بابای شهید ملاح کشاورز بود، و خیلی فقیر، نورالله ملاح را به دندان می کشید. با فقر و تنگدستی بزرگ اش کرد، و خوب تربیت شد، و عاقبت روانه کربلای امام حسین اش کرد. و پیکرش هزار پاره شد

افلاکیان… خطی بی پایان تا ملکوت شهیدان، برنامه مستندی از گروه تلویزونی بسیج سیمای مرکز گلستان، پس از صد روز وقفه امروز دوباره از سر گرفته شد”هر هفته شب های جمعه و بازپخش دوشنبه “….

چندی پیش نشریه امتداد به سردبیری آقا رضا مصطفوی مطلبی” تحت عنوان:

حکایت شگفت شهید نورالله ملاح را منتشر کرد

این مطلب خیلی زود در تمام رسانه های مکتوب و مجازی،از روزنامه ها و نشریات محلی و استانی مانند: خبرگزاری فارس، یالثارات، الف، و خیلی از رسانه های کشور و صدها وبلاگ، در دسترس ده ها هزار نفر قرار گرفت. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان بندرگز زادگاه شهید ملاح نیز باتکیثر این حکایت شگفت، وارد شهر و استان شمالی گلستان شد، تا جائی که خیلی از مردم تحت تاثیر قرار گرفته و سری به منزل شهید زدند، امروز که برنامه افلاکیان، روز آغازش بود، بنا گذاشته بودم که اولین برنامه به منزل شهید ملاح بروم و از بازماندگان شهید ملاح مستندی تهیه کنم. صبح امروز به همراه اکیپ بچه های گروه بسیج به شهرستان بندرگز رفتیم، توی مسیر در بازخوانی مجدد حکایت شهید متوجه شدم که ۱۷ تیرماه سالروز شهید هم هست، و امروز اصلا برای این شهید سالگرد گرفتند. از آغازی که آقای مصطفوی زنگ زدند و راجع به شهید ملاح گفتگو کردیم. از همان ابتدا شهید ملاح با ما بود” همرائی مان کرد “و ناظر حاضر است، و امروز خود شهید ما را دعوت کرده”/ وقتی وارد محل شدیم کلی از مردم، همسایه ها، جوانان محل آمده بودند، بسیج محل نیز ترتیبی داده بود که ماجرای انتشار شهید ملاح را از نزدیک با ما گفتگو داشته باشند.

مردم می گفتند: انتشار این حکایت عجیب که سی سال پنهان بوده است حال شهر را عوض کرد.

آری ما بر حقیم،

این را مردم می گفتند. و اینکه شهید ملاح ارادت خاصی به حضرت زهراء(س) داشته اند.

و این چنین نیز شد.

گفتم: ۱۶ تیرماه، روز شهادت شهید است، همه امروز باید با وضو وارد خانه شهید ملاح بشویم، که شهید امروز ناظر است و حاضر… همه حال غریبی داشتند.

هفته آینده این برنامه را می توانید از سیمائی مرکز گلستان«افلاکیان، پنجشنبه شب ببینید

 

پدر و مادر شهید ملاح، و شهیدنورالله ملاح انسیه دختر چند ماهه اش در آغوش گرفته، شهید نورالله دو دختر داشت، زهراء و انسیه که به جان دوست شان داشت، مردم محل می گفتند: بابای شهید ملاح کشاورز بود،  و خیلی فقیر، نورالله ملاح را به دندان می کشید. با فقر و تنگدستی بزرگ اش کرد، و خوب تربیت شد، و عاقبت روانه کربلای امام حسین اش کرد. و پیکرش هزار پاره شد.

 

دلتنگ تر ازین لحظه ها نبودم.

 

آخرین سفر عشق شهید نورالله ملاح…

 آآآآآی مردم”/ من رفتم/

همسرم مراقب زهراء و فاطمه ام باش././

 

همسر شهید نورالله ملاح، بردارش نیز بنام شهید گلعلی مفقود الاثر است، می گیود: نورالله عاشق ولایت بود، و می گفت اگر میخواهید از شما راضی باشم پیرو ولایت باشید. نه یک گام جلوتر نه یک گام عقب تر….

 

۱۷ تیرماه ۱۳۶۵ تشیع پاک نورالله شهید و بیقراری همسرش…

 

زهراء ملاح دختر دیگر شهید ملاح،  می گوید: همرزمان بابام میگویند، بابای تو همیشه یک عکس داشت از من و خواهرم فاطمه که تو سنگر می گذاشت جلوش و با بچه های چندماه اش حرف میزد. شهید ملاح به جان دختر هاش رو دوست داشت. بعد من از زهراء و فاطمه پرسیدم اگر الان بخواهید با بابای شهیدتون حرف بزنید، در چند کلمه چه می گوید: زهراء و فاطمه با بغض و اشک و بیقراری گفتند: بابا بد جور دلتنگ ت هستیم. خیلی زیاد. به قد جان…

 

این کلمه” سکوت …

 

آی مرد دل منَ، برایت مانده ام” ابدی…

آی مرد من، دل من، همه هستی من،” برایت مانده ام. ابدی…

پیام خانواده شهید:

سلام ما رو به آقای «رضا مصطفوی، مجله امتداد» برسانید و ما برای ایشان دعای خیر داریم.

گروه تلویزیونی بسیج” افلاکیان:مستندی درقالب فاتحان شهید، برنامه ای از گروه بسیج تلویزیون”سیمای سبز گلستان، هر هفته پنجشنبه شبها از سیمای مرکز گلستان و مازنداران و گیلان، در سراسر دنیا روی ماهواره استانی با فرکانس ۱۰۹۸۰ وردیکال ۷/۵۳۰۰۰  قابل دسترس است.

هرگونه پیشنهاد انتقاد  و نظرتان را برای ما ارسال کنید” پیامک افلاکیان:۰۹۳۵۸۱۰۸۰۸۸

□ دیاررنج مکتب رنج و صبوری و رهائی…
و شهادت پاداش رنج است.
 همراز پروانه ها باشید
باز نشر مطالب با ذکر منبع بلامانع است

□ دیاررنج مکتب رنج و صبوری و رهائی…
و شهادت پاداش رنج است.
 همراز پروانه ها باشید