310951

غلامعلي نسايي ،دبير انجمن نويسندگان دفاع مقدس استان گلستان در گفتگو با خبرنگار نويد شاهد اظهار داشت: اين انجمن در راستاي فرمايشات رهبر معظم انقلاب و در جهت شناسائي و كشف استعدادها و سوق دادن آنها به حوزه ادبي ايثار و شهادت در امر نويسندگي، در ضمن اين انجمن در راستاي اموزش نوقلمان فعال در عرصه دفاع مقدس اقدام به برگزاري دوره هاي اموزشي مي كند

نويد شاهد: انجمن تخصصي نويسندگان دفاع مقدس به همت معاونت پژوهش بنيادشهيد و امور ايثارگران، در جهت ترويج و ثبت انديشه دفاع مقدس با مفاهيم ارزشي فرهنگ ايثار و شهادت در استان گلستان راه اندازي شد.

غلامعلي نسايي ،دبير انجمن نويسندگان دفاع مقدس استان گلستان در گفتگو با خبرنگار نويد شاهد اظهار داشت: اين انجمن در راستاي فرمايشات رهبر معظم انقلاب و در جهت شناسائي و كشف استعدادها و سوق دادن آنها به حوزه ادبي ايثار و شهادت در امر نويسندگي، تشكيل شده است.

وي افزود:ايجاد يك مركز مردم نهاد، براي دسترسي به گنجينه هشت سال دفاع مقدس، آموزش خاطره نويسي، داستان، فيلم نامه، شعر و برگزاري كلاس هاي تخصصي فن نويسندگي با حضور استاتيد برجسته كشور، همچنين برگزاري كارگاه هاي آموزشي؛ دعوت از نوقلمان، علاقه مندان به امر نويسندگي از ديگر اهداف اين انجمن است.

نسايي تاكيد كرد: اين انجمن در راستاي اموزش نوقلمان فعال در عرصه دفاع مقدس اقدام به برگزاري دوره هاي اموزشي مي كند و چون كلاسها در كتابخانه تخصصي اثار و شهادت گرگان برگزار مي شود نويسندگان جوان مي توانند از كتابهاي حوزه دفاع مقدس به عنوان منبع استفاده كنند.

وي خاطر نشان كرد: يكي از دوره هاي اموزشي كه دراين انجمن اجرا خواهد شد برگزاري كارگاه اموزشي هويت شناسي دفاع مقدس است  توسط سعید بنی فاطمی از نويسندگان دفاع مقدس تدريس خواهد شد.

اين نويسنده دفاع مقدس افزود:يكي از برنامه هاي انجمن ارتباط نويسندگان با جانبازان و خانواده هاي ايثارگر و نگارش خاطرات اين افراد است تا با اين روش شيوه خاطره نويسي و داستان نويس دفاع مقدس را گسترش بدهيم.

نسائی در پایان عنوان کرد: تلاش و پیگیری مجدانه «محمد علی طالع زاری، و مدیرکل محترم بنیاد شهید استان گلستان”حاج محمد جهانی”» تشکیل این انجمن را در استان گلستان، در این عرصه اقدامی نوین و ماندگار دانست.
انتهاي پيام/

□ دیاررنج مکتب رنج و صبوری و رهائی…
و شهادت پاداش رنج است.
 همراز پروانه ها باشید