سردار شهيد عباس حاج صفري، فرزند رضا در سال ۱۳۴۲ در روستاي آلوكلاته از توابع شهرستان گرگان و در يك خانواده متدين شيعه كه همواره باني برگزاري مجالس دعا و عزاداري در اين روستا بودند، چشم به جهان گشود و پس از سپري كردن دوران كودگي پا به عرصه تحصيل گذاشت و در تمام دوره ابتدايي خود را به عنوان دانش آموزي نمونه، و خوش استعداد مطرح ساخت. شروع تحصيل دوره راهنمايي اين شهيد با آغاز تحولي اساسي در ايشان همراه بود و از وي نوجواني آراسته، با ايمان و علاقمند به مكتب تشيع ساخته بود.

شخصيتي كم حرف و آرام كه چهره جذابش هر انساني را شيفته خود مي‌كرد. در اواخر تحصيل اين بزرگوار جامعه مصادف با شروع نهضت بزرگ اسلامي گرديد. با توجه به سن كم در تمامي صحنه‌هاي انقلاب (تظاهرات و راهپيمايي‌ها و پخش اعلاميه‌) و جلوگيري از حركات مرموزانه منافقين در مدارس نقش موثري داشت و در بين هم سن و سال‌هاي خود از بينش بيشتريي برخوردار بود.

شهيد حاج صفري پس از پيروزي انقلاب و با توجه به علاقه وافر ايشان براي شركت در امور فرهنگي توانستند با ايجاد كتابخانه‌اي در مسجد روستا و فعاليت در اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي و پايگاه بسيج، مسوولين وقت منطقه را بيش از پيش متوجه روستاي آلوكلاته نمايند.

ايشان در جذب جوانان و نوجوانان و فراخواني آن‌ها به كتابخانه، پايگاه بسيج و دعوت آنان به نماز جماعت و شركت در محافل مذهبي نقش موثري داشتند.

قبل از انقلاب در مدرسه شهید مدرس  همراه این شهید با راه اندازی گروه والفجر و چاپ اطلاعیه های که خود می نوشت و پیام امام و توزیع .. با کمترین امکانات

اولین رزمنده ای که از این مدرسه به جبهه رفت. تا آن كه با شروع جنگ تحميلي سنگر جبهه را بر سنگر مدرسه ترجيح داده و به نداي حضرت امام (ره) لبيك گفتند و در سال ۶۱ به جمع سبزپوشان سپاه علي‌آباد پيوستند و پس از مدت كوتاهي خدمت در سپاه علي‌آباد راهي جبهه‌هاي حق عليه باطل شدند.

از آن‌جايي كه فردي شجاع، نترس و داراي خصلت خوب راز داري بودند به جمع برادران اطلاعات و عمليات لشكر ۲۵ كربلا پيوستند و پس از چند مدت خدمت بي‌ريا و حضور فعال در ماموريت‌ها به جهت خستگي ناپذيري و تسلط كامل بر امور مربوطه به عنوان جانشين اطلاعات عمليات محور (تيپ) لشكر ۲۵ كربلا منصوب شدند.

سردار شهيد در مدت حضور در جبهه چندين بار مجروح شدند و اما به خاطر اخلاصي كه در عمل شان وجود داشت نخواستند كه خانواده و دوستان‌شان متوجه اين موضوع شوند.

تواضع و فروتني اين بزرگوار زبانزد ديگر برادران هم سنگرش بود. در يكي از عمليات‌ها كه نياز به انتخاب داوطلبي جهت باز كردن معبر روي مين پيش مي‌آيد ايشان داوطلبانه لباس را از تنش‌اش بيرون مي‌آورند و مي‌گويند اين لباس بيت المال است و كس ديگري مي‌تواند از آن استفاده نمايد ولي خوشبختانه فرجي مي‌شود و اين نياز مرتفع مي‌گردد.

جز به پيروزي اسلام به چيز ديگري فكر نمي‌كردند و جز رسيدن به وصال محبوب خويش به هيچ چيز نمي‌انديشيدند.

سرانجام پس از چند سال حضور مداوم در جبهه و شركت در چندين عمليات با مسووليت جانشين اطلاعات و عمليات محور (تيپ) لشكر ۲۵ كربلا در تاريخ ۴/۱۰/۶۵ در عمليات كربلاي ۴ در جزيره ام الرصاص به نداي حق لبيك گفته و سر بر سجده عشق گذاشتند.

□شهید صادق مکتبی” فرمانده گردان حمزه      □ شهید عباس حاج صفری”جانشین اطلاعات تیپلشکر  و یژه خط شکن”  ۲۵ کربلا
مازندارن” گیلان” گلستان

 

روحشان شاد و يادشان گرامي باد

 

دياررنج
قفسي تنگ به وسعت دنيا
حکايت شهادت همچنان باقيست …
حاجات تون روا
التماس دعا
همراز پروانه ها باشيدنشاني تماس
diareranj@gmail.comتوجه:
براي ارسال «نظر، پيشنهاد يا دلنوشته هاي خود،لطفا از قسمت بالاي سايت «تماس باما» استفاده نمائيد.

 

 

□ دیاررنج مکتب رنج و صبوری و رهائی…
و شهادت پاداش رنج است.
 همراز پروانه ها باشید