رضا مصطفوي در گفت‌وگو با فارس: تشييع پيكر شهدا مقوم و ياري‌گر ولايت است. سردبير نشريه امتداد با اشاره به اين كه استفاده از شهيد عليه ولايت تحقق خارجي نخواهد داشت، گفت: شهدا فدايي ولايت بودند و تشييع پيكر شهدا هم مقوم و ياري‌گر ولايت خواهد بود. اين دارالشفاها در حال ورود به دانشگاه و مكان‌هايي كه محل توليد علم و انديشه به حساب مي‌آيند، هستند كه مي‌تواند در سطح جامعه بسيار تاثير‌گذار باشد.

وي با بيان اين كه اگر علم و انديشه‌اي به منبع لايزال الهي متصل نباشد مخرب است، عنوان كرد: تدفين باقي مانده پيكر شهدا در فضاي علمي كشور، حضور شهدا را در ذهن جامعه علمي كشور تثبيت خواهد كرد و از آنجايي كه شهدا در تكوين نظام خلقت نقش دارند، هر كسي كه به آنها متوسل شود مي‌تواند با انرژي بيشتري به راه خود ادامه دهد.

سردبير نشريه امتداد گفت: با احداث چنين دارالشفاهايي در دانشگاه، دانشجويان مي‌توانند با توسل به جسم فدا شده شهدا كه به پاي دين و ‌آرمان‌هاي ايماني خود تكه تكه شدند علم‌شان را به منبع لايزال الهي متصل كنند.

مصطفوي با اشاره به اين كه حقيقت اسلام در طول تاريخ با خون شهيد زنده مانده است، تصريح كرد: در دوران سازندگي كه دشمنان به دنبال بي‌ارزش كردن آرمان‌هاي ملت ايران بودند و در رسانه‌ها تبليغ راهپيمايي عليه خدا و اهل بيت (ع) مد شده بود مقام معظم رهبري تشييع پيكر شهدا و راهيان نور را عامل موثر در حفظ انقلاب در مسير اصلي خود دانستند.

وي با اشاره به اين كه شهداي گمنام دوبار شهيد شدن و ايثارشان دو بار به چشم ما آمد، افزود: اولين بار زماني بود كه در دفاع از آرمان‌هاي انقلابي خود به خاك افتادند و گمنامي را براي خود برگزيدند و بار دوم، زماني بود كه پيكرشان بعد از چند سال بر مي‌گشت.

سردبير نشريه امتداد ادامه داد: وقتي كه پيكر اين شهدا بر مي‌گشت، به واسطه توسلاتي كه به پيكر اين شهدا مي‌شد و تاثير‌گذاري‌هاي فرهنگي كه در پس اين جريان به وقوع مي‌پيوست، فضاي فرهنگي جامعه را دگرگون مي‌كرد.

مصطفوي در ادامه گفت: فصل مشترك تمام وصيت‌نامه‌هاي شهدا پيروي از ولايت فقيه است و اين موضوع به تحقيق اثبات شده است.

وي با اشاره به اين كه استفاده از شهيد عليه ولايت تحقق خارجي نخواهد داشت، مطرح كرد: شهدا فدايي ولايت بودند و تشييع پيكر شهدا هم مقوم و ياري‌گر ولايت خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس

 

□ دیاررنج مکتب رنج و صبوری و رهائی…
و شهادت پاداش رنج است.
 همراز پروانه ها باشید