CA--SHEED--NEZTIE120

عصر هر جمعه دیاررنج با هماهنگی  معاونت پژوهشی بنیاد شهید گلستان مهمان یک شهید بسیجی، در دیدار گروهی دانشجویان از سراسر کشور است. بیست، سی نفری، مانند ما باشید. ما یک جعبه شیرینی و یک تابلو می خریم، بیشتر مسیرها رو هم تا جائی که امکان داره، پیاده می رویم. هزینه های مان، اینطوری کاهش پیدا می کند. باور کنید دل مادری شهید داده را خوش کنید. خودش عین شهادت است. عصرها که می رویم. می خوریم به نماز مغرب. نمازمان را در خانه شهید به جماعت برگزار می کنیم. باور کنید شهدا صف جلوی نماز ما هستند.

ـ ما کلی بهشت می بینیم…
ـ شما چی..؟
آیا هرگز شده است به دیدار شهید محله تان بروید. شما می توانید بصورت گروهی یا تک و تنها به دیدار خانواده یک شهید از محله خودتان بروید. هر خانه شهید که مهمان می شوید. عین تصاویر در سایت ما، از مادر شهید عکسی بگیرد. نیاز نیست دوربین پیشرفته داشته باشید. مثل ما با گوشی همراتان عکس بگیرد. بروید عکس بگیرد. برای ما بفرستید. چند کلمه ائی هم از شهید و دلگویه های مادر و پدر و خانواده شهید بنویسید. ما اینجا بنام خودتان منتشر می کنیم. دنبال شهدای صاحب نام هم نیستیم. شهدا برایمان، همه صاحب نام هستند. اینجا با دلمان کار می کنیم. با دلمان زندگی می کنیم. خیلی که دلمان گرفت. ما هیچ وقت بیکار نیستیم، یا برای شهدا می نویسیم، یا به دیدارشان می رویم، دست مان را گرو گرفته اند، دل مان را روانه شهر کردند. ما اینجا در این شهر شلوغ، با دلمان زندگی می کنیم، ما خودمان را مدیون شهدا می دانیم. ما از شهدا طلب کار نیستیم. کارمان هم شب روز ندارد. وقت و بی وقت ندارد. میدانید که بارگرانی بر زمین مانده است. بروید، هر کجای کشور که هستید. عکس و خاطره شهید و جانباز و رزمنده محله و روستای خودتان را بیندازید و بنویسید و برای ما ارسال کنید. نشانی ما را که دارید. (diareranj@gmail.com) کار ساده ائی است. تصویر شهید را در آغوش مادرش بگذارید. عکس بیندازید. ما این عکس ها را منتشر و در نمایشگاه خیابانی نیز به نمایش می گذاریم. حالا ما منتظر عاشقانه های دلتان هستیم. خاطرات شهدا و جانبازان و رزمندگان محله تان را  را برای ما بنویسید. کار ساده ائیست. دست بکار بشوید. شهدا از شما همین سادگی را می خواهند. مشتاقانه دست تان را در ایستگاه آسمان دیاررنج با دل مان می فشاریم. منتظرتان هستیم…

“_  روحانی بسیجی شهید: محمد حسین لطفی

فرزند: محمد تقی

تولد: ۱۳۴۸

رسته: بسیجی روحانی

شهادت: دهم تیرماه شصت و پنج

عملیات کربلای چهار

شهید قبل از شهادت یک بار از ناحیه دست گلوله می خورد. ترکش خمپاره” در بیمارستان شفاء یحیائیان تهران مدتی را بستری” بهبودی نسبی و… باز عاشقی و خط اول جنگ… طولی نمی کشد که به دعوت دلش” با سر راهی آسمان می شود. در کربلای چهار گلوله مستقیم توپ” سرش را یکراست به آغوش خدا می برند دیگر چیزی نمانده  برای محمدحسین پایبند زمین باشد. سر که نباشد. تن چه دارد. سر و دل باخت به رسم عاشقی” … “که بی صدا، با نجوای دلش راهی آسمان شد.

تا تو نیز یاد بگیری راه آسمان رفتن سر و دل باختن”… رسم عاشقی این است… پریدن ….

 

روحانی بسیجی شهید: محمد حسین لطفی

 

مادر شهید محمد حسین لطفی

وصيت نامه  روحاني شهيد محمد حسين لطفي

بسم الله الرحمن الرحيم «يا ايتها النفس المطمئنة ارجعي الي ربک راضية مرضية» شهادت درجهاي است بس بزرگ و والا که آنرا خداوند متعال مقدّر ميفرمايد در اين دنيا هيچ چيز بدون اجازه پروردگار تغيير نمييابد، حتي برگ درختي هم بدون اذن و اجازه معشوق نمي افتد، و بدون اذن او نيز اين نعمت عظما نصيب کسي نميشود.

[ شهادت]

خداوند آنکس را که عاشق او شود ميکشد،

آن شخص نيز سعادت آخرت را بدست ميآورد.

شهيد همچون پرندهاي است که از اين قفس، يعني دنياي پست و خوار پرواز ميکند و ميرود تا زندگي راحت داشته باشد و در جوار معشوق آرام گيرد. شهيد همچون شمعي است که ميسوزد و فاني ميشود و پرتو ميافکند، تا در اين روشنائي ديگران از او حيات گيرند.

آري، شهدا شمع محفل بشريتند، سوختند و اين مجلس را نوراني کردند.

اما چند کلامي با والدين و برادران و خواهر عزيزم: پدر دلسوزم! بعد از من ناراحتي مکن و همچون حسين بن علي(ع) سيد شهيدان، هنگامي که مصيبتي به تو ميرسد چهرهات برافروخته نشود و در برابر قدرت خدا که مسلماً به صلاح بندگانش است سر تعظيم فرود آور.

مادر گرامي و خواهر مهربانم! اشک مريزيد و همچون زينب(س) که در سفر شام آرامش خود را حفظ کرد و حتي به ديگران آرامش ميداد، صابر و شکيبا باشيد.

شما بايد وضعيتتان طوري باشد که انگار برايتان اتفاقي نيفتاده است و حتي خوشحال باشيد و آن کس که به شما تسليت ميگويد سرزنشش کنيد.

برادرم محمد رضا! «المومن کالجبل»، مومن چون کوه استوار و مقاوم است، بطوري که گردباد و طوفانهاي حوادث و جريانات، او را اصلاً تکان نميدهد.

پس صبور باش و ان شاالله روزي باشد به بهشت بيايي و پاي سفره امام حسين(ع) غذاهاي مادي و معنوي ميل کني.

برادران عزيزم! رضا، حسين، سجاد، روح الله! همان طور که شهيد دستغيب ميگويد: بيميلي از روي اعتراض حرام است، چرا که انسان نسبت به دستگاه خلقت اعتراض کند.

هر کس به من جان داد همان کس از من نيز ميگيرد. اقوام! دوستان! آشنايان! يک فرد مسلمان گذشت دارد. مرا عفو کنيد. اگر از من بدي و شري به شما رسيده است ان شاالله مرا ميبخشيد.

انشاالله خدا همه عزيزان را توفيق دهد. و انشاالله خداوند پشت و پناهتان باشد و تحت عنايات حضرت وليعصر(عج) سالم باشيد. خدايا! خدايا! تا انقلاب مهدي، حتي کنار مهدي، خميني را نگهدار اللهم اجعل وفاتي قتلاً في سبيلک استغفرک من کبائر ذنوبي و صغائرها والسلام محمد حسين لطفی

معاونت پژوهش و ارتباط فرهنگی بنیاد شهید گلستان
محمد علی طالع زاری

دیاررنج رزمنده دیروز در جبهه فرهنگی امروز
طبقه بندی: فرهنگ، هنر و ادبیات مقاومت

همراز پروانه ها باشید

□ دیاررنج مکتب رنج و صبوری و رهائی…
و شهادت پاداش رنج است.
 همراز پروانه ها باشید