300-SE-MGF-KRBLA

محمدرضا، به فكر فرو رفت. انگار همين چند دقيقة پيش بود كه تمام كوچه‌هاي روستاي «ليوان‌غربي» پر بود از صداي بچه‌هايي كه مي‌خواستند خبر تولد بچة مش‌رحيم را به او بدهند. مش‌رحيم داخل امامزاده به دعا نشسته بود تا خداوند اين فرزند را سالم به او هديه دهد. سال ۱۳۳۶ بود كه مش‌رحيم، به شكرانة سلامت او، سر بر سجده گذاشت و از خدا، سعادت او را نيز خواست. محمدرضا بزرگ شد و رشادت و شهامتش زبانزد خاص و عام شد. همة زندگي محمدرضا در سال‌هاي جواني، امام بود و انقلاب. بعد از پيروزي انقلاب، به كردستان رفت.

ديگر همه او را مي‌شناختند، «محمدرضا عسگري» سكان‌دار لشكر ۲۵ كربلا، فرمانده تيپ دوم ولي‌فقيه؛ ساده‌‌دل، گرم و صميمي. زمان پرواز فرا رسيد، عمليات كربلاي ۱ آغاز شد. محمدرضا عكس بنت‌الهدي و محمد‌طاها را از كنار عكس امام بيرون آورد، بوسيد. ارتفاعات قلاويزان مقابلش بود.

مهران آزاد شد و او در تاريخ چهارم تيرماه ۱۳۶۵ به بي‌كران بال گشود. ديگر هيچ ‌كس او را نديد، حتي نشاني از پيكرش نيافت. محمدرضا غريبانه به بانوي دو عالم اقتدا كرد و از ميان ما رخت بست. گرچه جوان بود، اما شوق لقاي حق او را از ميان خاكيان جدا ساخت.

سخنراني سردار شهيد محمد رضا عسگري در جمع بسيجيان، در ميدان جنگ

امروز همة اين‌ها دست به دست هم داده‌اند. امروز امريكا نيز احساس خطر مي‌كند، اسرائيل، اين تجاوزگر قرن نيز خود احساس خطر مي‌كند. براي همين مي‌نشينند كنار هم، با هم هم‌آهنگي مي‌كنند.

براي خروج مردم از هويت خويش، از اصل خويش، از متن انقلاب، دارند برنامه مي‌نويسند. اين‌ها مي‌خواهند انقلاب نباشد، مي‌خواهند كه مردم در صحنه نباشند، در خارج از متن انقلاب باشند؛ چون تجربه كردند كه در هر انقلابي و در تاريخ بشريت، اگر مردم از صحنه خارج شدند، آن انقلاب شكست خورده است. در صحنه ماندن مردم چيست؟ آيا در صحنه ماندن اين است كه در تظاهرات شركت كنيم و شعار بدهيم و بس؟

خير، اين در صحنه ماندن يك امت اسلامي، در يك حكومت الهي نيست. امت اسلام در حكومت الهي بايد زير يك تشكل و تشكيلات سازماندهي شود. در صحنه ماندن ما آن روزي است كه ما در يك تشكيلات سازماندهي شويم.

ابرقدرت‌ها و تمام مغزهاي متفكر كافر دنيا، وقتي كوچك‌ترين عمليات از سوي ما مي‌شود، تمام مغزهاي دنيا را در يك جا جمع مي‌كنند، مثل بغداد و تصميم مي‌گيرند. ما هم نياز به يك تشكل داريم، نياز به يك انسجام داريم. همه ما بايد در يك تشكيلات مهياي انجام كارها شويم. با وحدت و هم‌آهنگي و اطاعت امركردن از ولايت. به قول قرآن، مهيا شدن هم بايد طوري باشد كه دشمنان بترسند، وحشت كنند. در آن صورت مي‌گويند، اين يك تشكل قوي اسلامي است، مي‌ترسند و ما پيروز مي‌شويم.

تنها در صحنه ماندن، در تظاهرات شركت كردن، شعار دادن، پيروزي نمي‌آورد. فرمان امام در تشكيل بسيج، ارتش بيست‌ميليوني چيست؟ الآن ما فقط سه‌ميليون بسيجي داريم. ديديد وقتي امام دستور تشكيل بسيج را دادند، چه اتفاقي افتاد؟ وضعيت جنگ ۱۸۰ درجه برگشت به طرف ما و ما پيروز شديم. با همين فرمان امام بود كه كمر دشمن شكست، از ارتش بيست‌ميليوني ترسيدند.

اصلاً از بسيج، از تفكر آن مي‌ترسند. تفكرِ بسيجيِ برآمده از آرمان‌هاي حضرت امام خميني. ما به ‌واسطة همين تشكيلات بسيج، توانستيم اين قدرت‌ها را شكست بدهيم. آيا واقعاً همه مردمي كه اين همه براي انقلاب زحمت كشيدند و بعد از انقلاب در صحنه درگيري با گروها مقاومت كردند، امروز توانستند در درون اين تشكيلات راه پيدا كنند؟ نكند روزي كه امام دستور بسيج عمومي را بدهند، هنوز يك سري به دنبال ياد گرفتن اسلحه باشند؟ چرا نمي‌رويد سراغ اين تشكل‌ها؟

امروز استكبار در حال انديشيدن به بيست سال ديگر است كه شما را از صحنة انقلاب و بسيج بيرون كند. برويد و بسيجي باشيد. تنها نام بسيج روي خودمان گذاشتن هم چيزي را درست نمي‌كند، بايد تفكر بسيجي را گسترش داد. دشمن از همين تفكر مي‌ترسد…

* این مطلب در ماهنامه امتداد منتشر شده است و فرماندهی لشکر ۲۵ کربلا طی دست خطی بر صفحات امتداد، یاد شهیدان و نام و خاطراتشان را توفیق ارزشمند امتداد دانست.

* گروه تلویزیونی بسیج” افلاکیان… با حضور فرمانده لشکر ۲۵ کربلا سردار مرتضی قربانی” امروز عصر پنج شنبه”مهمان سردار شهید محمدرضا عسگری” جانشین لشکر ۲۵ کربلا و جمعی از رزمندگان دوران دفاع مقدس،از فرماندهان، لشکر ۲۵ کربلا در برنامه افلاکیان از گروه تلویزونی بسیج،سیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز گلستان درسالروز شهادت سردار شهید عسگری جانشین لشکر ۲۵ کربلا…

با گفتاری شیرین از سردار مرتضی قربانی در یاد و خاطرات شهید عسگری و پیرامون حضرت ابوالفضل (ع)  شهیدان صادق مکتی، شهید اصغر بصیر شهید اسودی/شهید غفاری در مقابل دوربین افلاکیان/ متن مکتوب آن بزودی در نشریه امتداد منتشر خواهد شد…

* تمام متجاوزانی که در هشت سال دفاع مقدس دست شان تو دست صدام یزید ملحد قرار داشت خداوند آنها را یک به یک به ذلت خواهد کشید. دیروز تونس” امروز نوبت رسید به مصر و تمام متجاوزین بزودی تنبیه خواهند شد… ا سرائیل و آمریکا باید بدانند که خیلی دور نیست که به ذلت کشیده شوند…

سردار حاج مرتضی قربانی فرمانده لشکر خط شکن ۲۵ کربلا
در فراق شهیدان” یاران شهیدش سردار محمد رضا عسگری

سردار شهید محمدرضا عسگری “به همراه همسر و فرزندش”بنت الهدی…

شهادت: ارتفاعات قلاویزن…  مفقودالاثر … «جاویدالاثر»…

 

فرمانده لشکر ۲۵ کربلا سردار مرتضی قربانی و  فرزند شهید عسگری”بنت الهدی

 

خانواده  سردار شهید محمد رضا عسگری

همرزمان شهید عسگری” گروه تویزیونی بسیج افلاکیان/ امتداد/ دیاررنج

از راست: حمید درباری برادر خانم شهید عسگری”… دائی بنت الهدی … و کارگردان افلاکیان
حاج محمد اتراچالی مدیر کل حفظ آثار و فرماندهی لشکر ۲۵ کربلا….

حمید درباری کارگردان افلاکیان” بردار خانم شهید عسگری
رزمنده دیروز در جبهه فرهنگی امروز…

سیمرغ در قاف قلاویزان کاری مستند درقالب فاتحان شجاع شهید،برنامه ای از گروه بسیج تلویزیون”سیمای سبز گلستان، هر هفته”پنجشنبه شبها از سیمای مرکز گلستان”مازنداران”گیلان،در سراسر دنیا روی ماهواره استانی با فرکانس ۱۰۹۸۰ وردیکال ۷/۵۳۰۰۰  قابل دسترس است.

التماس دعا

گروه تلویزیونی بسیج افلاکیان

کارگردان: حمید درباری
مدیر تولید: حمید زرگرانی
نویسنده: غلامعلی نسائی
تصویر: عباسعلی تیموری

امتداد … خطی بی پایان تا ملکوت شهیدان

دیاررنج رزمنده دیروز در جبهه فرهنگی امروز
طبقه بندی: فرهنگ، هنر و ادبیات مقاومت
همراز پروانه ها باشید

□ دیاررنج مکتب رنج و صبوری و رهائی…
و شهادت پاداش رنج است.
 همراز پروانه ها باشید